menu

Дії учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій

Обережно біля водойм!

Правила поведінки на льоду

У зв’язку з погіршенням погодних умов та пов’язаним з ним утворенням нестійкого крижаного покрову на водоймах на території нашого міста, з метою запобігання виникненню нещасних випадків нагадуємо вам основні правила поведінки на льоду.

Щоб зберегти своє здоров’я, слід пам’ятати наступне:

Що робити, якщо ви провалилися у холодну воду

Як допомогти людині, яка провалилася під лід

Пам'ятка "Безпека на льоду"

Шановні батьки!

Будь ласка, не будьте байдужі до життя та здоров'я своїх дітей, постійно проводьте з ними бесіди щодо правил поведінки в тому чи іншому місці, роз'яснюйте їм, як діяти в тій чи іншій ситуації, постійно нагадуйте правила техніки безпеки, з якими вони ознайомилися в школі.

Дякуємо за підтримку та розуміння!

 

Положення про організацію роботи з охорони праці та БЖД учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти

(Наказ МОН від 26. 12. 2017 року  № 1669)

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці 

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

 

Положення про порядок розслідування нещасних випадків

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій

Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України

План першочергових заходів із профілактики травматизму невиробничого характеру

Проведення та реєстрація інструктажів з безпеки життєдіяльності

1. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться із здобувачами освіти. Інструктажі містять питання охорони здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо.

Учні, які інструктуються, розписуються в журналі, починаючи з 9 класу.

2. Перед початком навчальних занять один раз на рік, а також при зарахуванні або оформленні до закладу освіти здобувача освіти проводиться вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності службами охорони праці, безпеки життєдіяльності. За умови чисельності учасників освітнього процесу в закладах понад 200 осіб вищезазначеними службами проводиться навчання з вихователями, класоводами, класними керівниками, майстрами виробничого навчання, кураторами груп тощо, які в свою чергу інструктують здобувачів освіти перед початком навчального року. Програма вступного інструктажу розробляється в закладі освіти на основі орієнтовного переліку питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти (додаток 3). Програма та порядок проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності затверджуються наказом керівника закладу освіти.

3. Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять.

4. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться на початку заняття у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо, перед початком канікул, а також за межами закладу освіти, де освітній процес пов’язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров’я факторів. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводять викладачі, вчителі, класоводи, куратори груп, класні керівники, тренери, керівники гуртків тощо. Цей інструктаж проводиться із здобувачами освіти, а також з батьками, які беруть участь у позанавчальних заходах.

5. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), реєструється в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття.

6. Позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності із здобувачами освіти проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, зміни умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, трудового навчання, виробничої практики, професійної підготовки тощо), нещасних випадків.

7. Цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться із здобувачами освіти у разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, проведення науково-дослідних робіт на навчально-дослідній ділянці тощо).

8. Реєстрація первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності проводиться в журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів здобувачів освіти з безпеки життєдіяльності, що зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо.

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації?

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних  умов життя та діяльності людей на окремій території чи об’єкті або  на  водному  об’єкті, що  призвело  (може  призвести)  до  виникнення  великої кількості  постраждалих,  загрози  життю  та  здоров’ю  людей,  їх загибелі,  значних  матеріальних  втрат,  а  також до неможливості проживання  населення  на  території  чи  об’єкті,   ведення   там господарської діяльності. 

Рекомендації фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закордонних фахівців із безпеки та шкільних офіцерів щодо дій у разі наступних надзвичайних ситуацій.

ВИДИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЯК ОБРАТИ ПРАВИЛЬНІ ДІЇ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ДІЇ У РАЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ             ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ БУДІВЛІ            ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ

ДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА ЗАГРОЗИ МАСОВОГО НАСИЛЬСТВА

ДІЇ У РАЗІ ПОЖЕЖІ

ЩО ПОВИНЕН РОБИТИ КОЖЕН ГРОМАДЯНИН У ВИПАДКУ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ ТА ЯКІ ПРАВА ВІН МАЄ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступний порядок дій у разі терористичного актуПравила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи

Врятуйте  дітей – стандартні процедури  та  правила  безпеки  для  учнів  та студентів”

Безпека на дорогах

Безпека дорожнього руху

Обов'язки і права пішоходів

Вимоги до велосипедистів

Рух через залізничні переїзди

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ  СЕРЕД ДІТЕЙ

 

Любі діти!

Будьте уважні на дорогах!

 

Шановні батьки!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дтям правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

– на власному прикладі вчити користуватися нерегульованим пішохідним переходом;

– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію, частіше за все - біжить, не дивлячись на авто, зненацька з'являючись перед ним;

– не дозволяти ні в якому разі дітям бігти через дорогу, з'являтися зненацька перед транспортними засобами, вчити спокійно переходити дорогу, дивлячись на рух транспорту та сигнали світлофора;

– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

– не дозволяти малим дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

 

Телефон виклику поліції – «102».

 

Безпека на перервах

на сходах   у їдальні    на подвір'ї   біля вікна

Під час перерви учень зобов'язаний:

- вийти з класу;

- підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху;

- підтримувати тишу, чистоту і порядок у закладі освіти (голосно не кричати, слідкувати за мовою; сміття кидати в спеціально відведеному місці - в смітник; дотримуватися правил етикету і гігієни в буфеті та їдальні, відповідних правил і порядку - в туалетних кімнатах. Ми ж усі виховані Люди!!! 

Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

Під час перерв забороняється бігати і грати на сходах, поблизу віконних отворів і в інших місцях, не пристосованих для ігор.

Забороняється хапатися за труби, сідати на батареї та підвіконня. Категорично заборонено самовільно розкривати вікна і виглядати з поверхів на подвір'я.

На подвір'ї закладу освіти 

Забороняється виходити за межі закладу освіти під час освітнього процесу. Серед наших учнів немає таких, хто палить! Ні - тютюнопалінню!!!.

 

Безпека під час уроку

у навчальному кабінеті

у кабінеті фізики

у кабінеті біології

у кабінеті хімії

у кабінеті трудового навчання

у кабінеті інформатики

у лінгафонному кабінеті

у спортивному залі чи на майданчику

Безпека у побуті

Будьте обережні з електроприладами!

Обережно! Газ!

Пожежна безпека

Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває (Розробка заняття для учнів 3 класу)

Обережно з ліками!

Харчові продукти

Вітаміни

Безпека під час канікул

Осінні канікули

Обережно! Дикорослі рослини!

Обережно! Гриби!

Подорожуємо правильно

Обережно на атракціонах!

Правила поведінки у літаку

Увага! Тонка крига!

Зимові канікули

Обережно з ялинковими гірляндами та петардами під час новорічних свят!

Обережно біля водойм!

Пам'ятка "Безпека на льоду"

Правила поведінки на льоду
У зв’язку з погіршенням погодних умов та пов’язаним з ним утворенням нестійкого крижаного покрову на водоймах на території нашого міста, з метою запобігання виникненню нещасних випадків нагадуємо вам основні правила поведінки на льоду.

Обережно! Ожеледиця!

Ожеледиця - це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також замерзання мокрого снігу і крапель дощу.
Якщо в прогнозі погоди дається повідомлення про ожеледь, необхідно вжити заходів для зниження вірогідності отримання травми. Підготуйте взуття, що погано ковзає, прикріпіть на каблуки металеві набійки або поролон, а на суху підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. 

Пам'ятайте, що поспішність збільшує небезпеку, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
При порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння, сконцентруйтеся, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – так ви уникнете різкого падіння і значних травм.
Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся поблизу самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вискочити на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмівний шлях автомобіля і тому падіння перед авто, що рухається, приводить як мінімум до травмування, а можливо, і до загибелі.
Небезпечними є прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Під час ожеледиці не виходьте без потреби на вулицю, зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Увага! Мороз і сонце! Обережно, обмороження!

Обережно! Бурульки!

Ознайомитися з діями у разі повені та паводку ви можете на сайті ДСНС.

Весняні канікули

Обережно біля водойм!

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.    Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення  юнацтву правил поведінки на воді дітям. 

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

  • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
  • не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

Вода є найцiннiшим даром природи. Без їжi людина може прожити понад місяць, а без води – декiлька днів. Наявнiстъ води вiдiграє вирішальну роль у збереженні житгя та здоров’я людини. Джерельна вода – найбезпечніша та найсмачніша. Воду з проточних водойм слід кип’ятити.

Гідрологічні небезпечні явища включають; високі рівні води (повені), дощові паводки, затори і зажери, дію нагонного вітру тощо.