menu

Усі знають, що найскладніше навчатися у випускному класі. Це так. Але знати це – недостатньо. Потрібно усвідомлення підкріплювати ділом. Чим раніше ви почнете готуватися до ЗНО (а не просто «збиратися»), тим краще будуть ваші результати. Якщо запитаєте, коли краще за все починати, то відповідь така: просто зараз.

По-друге, кожному випускникові треба цікавитися новою інформацією про зовнішнє незалежне оцінювання. Обов’язково читайте новини на освітніх сайтах (наприклад, офіційному сайті ЗНО, веб-сторінках Міністерства освіти і науки та університетів).

По-третє, пам’ятайте, що для вас як абітурієнта зараз немає нічого важливішого за ЗНО. Тому, якщо шкільні завдання забирають багато часу, вчіться розподіляти пріоритети: не шкодуйте часу на основні для вас предмети (ті, які потрібні для вступу на бажану спеціальність до університету), але менше займайтеся тими дисциплінами, які потрібні лише «для галочки» в атестаті. Адже бали з атестату складають лише десять відсотків від результату ЗНО. Крім того, вміння розставляти пріоритети допоможе вам і в подальшому навчанні, а також у роботі.

Багато хто цікавиться, як саме готуватися до ЗНО. Це залежить від наявного у вас рівня знань, від вашої дисциплінованості. Тому слід обирати способи підготовки, які підходять саме вам: можливо, це будуть спеціальні курси, можливо, доведеться знайти репетитора, а може статись і так, що достатньо буде готуватись самостійно вдома. І не забувайте, що одних знань з предмету на ЗНО недостатньо: треба вміти зосереджуватись, слідкувати за часом, володіти логічним мисленням.

Ще декілька корисних зауважень:

  • Вчасно зареєструйтеся на офіційному сайті ЗНО. Треба уважно перевірити всю інформацію про себе. Крім того, варто частіше заглядати на testportal.gov.ua, де міститься найсвіжіша інформація про все, що стосується цих іспитів.
  • Якщо реєстрація відбулася вчасно, то тижні за три до дня складання першого ЗНО вам надійде запрошення-перепустка. В ній будуть адреси центрів тестування. Цього року запрошення знаходяться на інформаційній сторінці, а не надсилається поштою.
  • Не запізнюйтесь до центру тестування! Переважна більшість випускників не має такого центра «через дорогу», тому їхати туди потрібно завчасно – так, щоб дістатися до місця хоча б за півгодини до тесту. Тоді не потрібно буде поспішати, можна буде спокійно залишити речі, вимкнути телефон, поспілкуватись з інструкторами ЗНО.
  • Не намагайтеся пронести на тестування з собою телефон. Цього правила треба дотримуватись без виключень. В тест-центрах є металодетектори, тому телефон обов’язково знайдуть і в найгіршому випадку не допустять до тестування.
  • Виходити з тест-центру можна лише після того, як ви здали бланк з відповідями. Якщо вийдете раніше, назад вас просто не пустять.
  • Робіть все, що вам скажуть інструктори в тест-центрах ЗНО. Не порушуйте жодного правила, адже це може мати дуже прикрі наслідки.

Щодо самого тестування, то тут можна порадити таке:

  • Економте час. Не потрібно довго вагатися над якимось складним питанням, особливо якщо точно не знаєш на нього відповіді. Краще вже просто вгадати (звісно, спочатку відкинувши очевидно невірні варіанти).
  • Якщо не можете вибрати між двома відповідями, краще обрати ту, яка одразу здалася правильною, навіть якщо потім передумали. Перша відповідь частіше за все правильна.
  • Приділяйте велику увагу твору. Майже всі випускники його писатимуть, тому позбавляйся помилок в українській мові вже зараз. Обов’язково тренуйтесь писати твори вдома, нехай їх перевірять ваші вчителі та батьки.
  • Якщо зробили помилку і помітили це – виправляйте, але «без фанатизму». Як вже було сказано, перша відповідь майже завжди вірна.
  • Коли готуєтесь до тесту, обов’язково завчайте дрібниці і подробиці з кожного предмету. Це можуть бути імена історичних персоналій, дати подій, назви літературних творів, математичні формули та аксіоми – залежить від предмету. Повторюйте ці деталі, доки вони не залишаться в голові надовго.
  • І звичайно, проходьте тренувальні тести. Це не тільки допоможе вам перевірити знання, але й навчить слідкувати за часом, розбиратися у форматі ЗНО.

Працюйте, вчіться, і хай вам щастить!

Джерело: https://zno.ua/news/poradi-abiturientam-vid-vchitelya-yakomu-dovelosya-zdavati-zno.html

Тести минулих років

Збірки 5 найскладніших завдань на ЗНО

Поради учням для успішного виконання тестування:

  • вчися працювати з тестовими завданнями;
  • візьми участь у пробному тестуванні;
  • ознайомся з програмами ЗН0- 2018 на сайті УЦОЯО.
  •  

Під час тестування:

  • ЗОСЕРЕДЬСЯ!
  • ПОЧНИ З ЛЕГКОГО!
  • ПРОПУСКАЙ СКЛАДНІ АБО НЕЗРОЗУМІЛІ ЗАВДАННЯ!
  • ЧИТАЙ ЗАВДАННЯ ДО КІНЦЯ!
  • ДУМАЙ ТІЛЬКИ ПРО ПОТОЧНЕ ЗАВДАННЯ!
  • ЗАБУДЬ ПРО НЕВДАЧУ В МИНУЛОМУ ЗАВДАННЯ!
  • ПЕРЕВІР!
  • БУДЬ УВАЖНИЙ!

Будь-який іспит для учня завжди є певною мірою стресовою ситуацією. Ще актуальнішою ця істина стає в умовах проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зовнішнє незалежне оцінювання - неминучий етап життя для тих, хто хоче здобути вищу освіту. У перекладі з англійської "тестування" означає "перевірка". І справді, під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини - від знань до якостей пам'яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненості у своїх силах. Зовнішнє незалежне оцінювання має низку особливостей, які можуть викликати у випускників різні труднощі, в тому числі і психологічні. Процедура проходження зовнішнього незалежного оцінювання - діяльність складна, що відрізняється від звичного досвіду учнів і диктує особливі вимоги до рівня розвитку та зрілості психічних функцій.

Для того, щоб абітурієнт впевнено почував себе під час проходження тестування, йому потрібна спеціальна психологічна підготовка. Психологічна допомога абітурієнтам під час зовнішнього незалежного оцінювання передбачає, перш за все, профілактику стресів та налаштування психічної сфери учня до процедури тестування. Найбільшою проблемою в ситуації тестування стає наше хвилювання. Гормон, який виділяється, коли людина відчуває страх, тривогу, впливає на продуктивність функціонування пам'яті та мисленнєвих процесів. Надмірна кількість гормону страху в організмі, може бути причиною того, що деякі учні на іспитах цілковито забувають вивчений матеріал.

Основна мета психологічної підготовки до ЗНО - це забезпечення оптимальної реалізації психічних можливостей учнів та застосування, у максимальній мірі отриманих знань, умінь та навичок під час зовнішнього оцінювання.

 

 

Джерело: https://vseosvita.ua/library/pidgotovka-do-znoporadi-51830.html